Zwycięstwo wieńczące piękny sezon

Na zakończenie zmagań w II lidze piłkarek ręcznych nasz zespół odniósł swoje 17. zwycięstwo. Ostatnim przystankiem na naszej drodze w rundzie rewanżowej był Lubin, gdzie przyszło nam się mierzyć z II drużyną MKS-u Zagłębia. Do Kalisza wracamy w świetnych nastrojach z wygraną 21:33.

Pomimo gwarancji awansu nasze szczypiornistki nie zamierzały odpuścić ostatniego meczu, ale w efektownym stylu przypieczętować 1. miejsce w tabeli grupy wielkopolskiej. Udało się!

Mecz od początku układał się po naszej myśli. Wystarczyło nieco ponad 10 minut, a na tablicy wyników było już 3:7 na naszą korzyść. Niestety zaraz potem nastąpiła chwila rozprężenia, w czasie której gospodynie trafiły do siatki 4 razy z rzędu i doprowadziły do remisu.

Odpowiedź z naszej strony przyszła błyskawicznie – szczelna obrona i również seria 4 goli. W ostatnich 5 minutach I połowy rywalki potrafiły pokonać naszą bramkarkę jeszcze dwukrotnie, tyle że  i ten fragment meczu należał do nas. 4 bramki, w tym dwie Żanety Moskal-Giel tuż przed przerwą, dały nam pewne prowadzenie 9:15 po pierwszych 30 minutach.

Po zmianie stron nasz ekipa nadal przeważała. Początkowo na nasze dwa gole zawodniczki Zagłębia odpowiadały jednym trafieniem. Po kwadransie różnica bramek wyniosła już 11 – prowadzenie 14:25.

W końcowych minutach gra także toczyła się pod nasze dyktando. Podopieczne trenera Pawła Ruska kontrolowały sytuację i jeszcze powiększyły przewagę, która sięgnęła 14 bramek. Jednak w szalonych ostatnich dwóch minutach miejscowe potrafiły jeszcze rzucić 3 gole i nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale finalny wynik spotkania ustaliła nasza rozgrywająca Agnieszka Jałoszewska. Skończyło się na 21:33.

Kapitalny mecz rozegrała Żaneta Moskal-Giel. Nasza najskuteczniejsza zawodniczka tego sezonu w ostatnim starciu dopisała aż 11 trafień do swojego i tak pokaźnego dorobku.  Rozgrywki kończy ze 139 bramkami na koncie. 8 goli dołożyła Agnieszka Jałoszewska (2. najbardziej bramkostrzelna w naszej ekipie – 114 goli), a 4 – Katarzyna Pilitowska (w sumie 98 bramek – 3. wynik w naszej drużynie).

Sezon kończymy na 1. miejscu w grupie wielkopolskiej, z 51 punktami w tabeli, 17 zwycięstwami i tylko 1 porażką.  Do zobaczenia jesienią już na I-ligowych parkietach! Będzie się działo.