Zakończenie sezonu w Lubinie

Przed nami ostatnie spotkanie w II lidze piłkarek ręcznych. Nasz inauguracyjny sezon zakończymy w środę 6 kwietnia w Lubinie. Naprzeciw nas w Hali Sportowej KEN stanie druga drużyna MKS-u Zagłębie Lubin, dla której także będzie to ostatnia ligowa potyczka tej wiosny. Początek zmagań o godz. 17.00. Bez względu na wynik jesienią czeka nas rywalizacja szczebel wyżej – w I lidze.

Wyjazd do Lubina to ostatni akcent sezonu, sezonu debiutanckiego, ale już zakończonego sukcesem. W całych rozgrywkach nasz zespół poniósł tylko jedną porażką, a w pozostałych 16 spotkaniach nie miał sobie równych i szybko zapewnił sobie gwarancję startu w I lidze w przyszłej kampanii.

Ostatnim rywalem na naszej drodze są rezerwy superligowego MKS-u Zagłębia. Klub z Dolnego Śląska w najwyższej klasie rozgrywkowej radzi sobie znakomicie. Zajmuje 2. miejsce w tabeli, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej od liderującej Perły Lublin, do której traci jedno oczko. My jednak zmierzymy się z jego rezerwami, w której występują młode zawodniczki z rocznika 2003.

Gospodynie najbliższego spotkania mają za sobą niezłą rundę rewanżową. Na 8 rozegranych meczów przegrały jedynie 2 i w tabeli zajmują niezłą 5. lokatę. W minionej kolejce pokonały na wyjeździe Jedynkę Dzierżoniów 21:28.

My także nie mamy na co narzekać, więc możemy spodziewać się ciekawe starcia. Nasze zawodniczki chciałyby zakończyć sezon z przytupem. Być może uda się powtórzyć wyczyn z grudnia, kiedy to tuż przed świętami nasza ekipa rozgromiła Zagłębie aż 41:17, co wciąż jest naszym najwyższym zwycięstwem.

Bez względu na to, jak potoczy się ten mecz, możemy być zadowoleni. Za nami świetny sezon, pełen wysokich zwycięstw i wielkich sportowych emocji. Główny cel, czyli awans do I ligi, został osiągnięty. Mamy więc co świętować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.