Wygrana w przedostatnim meczu w sezonie

Ostatnie spotkanie w tym sezonie II ligi piłkarek ręcznych w Kalisz Arenie za nami! W meczu 21. kolejki nasza drużyna pokonała MUKS Lidera Świebodzin 30:20. Na zakończenie rozgrywek zmierzymy się w najbliższą środę z II zespołem MKS-u Zagłębia Lubin.

Początek spotkania wcale nie należał do najłatwiejszych. Obie drużyny grały punkt za punkt. Jednak nasz zespół utrzymywał minimalną przewagę. Niestety w 14. minucie to przyjezdne na wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Spore problemy naszej defensywie sprawiała Anna Staruszkiewicz, która w I połowie rzuciła 6 bramek.

Na szczęście w naszej ekipie miał kto odpowiedzieć. Ze świetnej strony w końcówce I części zmagań zaprezentowały się Ewelina Czyż i Żaneta Moskal-Giel. Dzięki ich bramkom udało się wyrównać i na 5 minut przed końcem zbudować 3-bramkową przewagę 13:10. Niestety do przerwy nasz zespół stracił dwa gole i do szatni nasze szczypiornistki schodziły z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry się odmienił. 3 bramki z rzędu zdobyła Katarzyna Pilitowska, a piłkarki ze Świebodzina zmarnowały rzut karny. Przez pierwsze 10 minut udało nam się zdobyć 6 goli, tracąc przy tym tylko jednego. Później nasz zespół dalej dominował. Znakomitą II połowę rozgrywała Agnieszka Jałoszewska. Trafiała zarówno z linii siódmego metra, jak i z gry.

Nasza przewaga stale rosła i 10 minut przed końcową syreną wynosiła już 9 oczek. Końcówka była już nieco bardziej wyrównana. W ostatniej akcji wynik meczu na 30:20 ustaliła Ewelina Czyż.

Najskuteczniejsza w tym meczu była Agnieszka Jałoszewska. Zdobyła 8 bramek w tym 4 z karnych. Po 6 trafień zanotowały Katarzyna Pilitowska i Ewelina Czyż.

To spotkanie było znakomitą okazją dla kibiców, żeby pożegnać się przed dłuższą przerwą. W ostatnim meczu sezonu zagramy bowiem na terenie rywalek. W środę 6 kwietnia czeka nas starcie z rezerwami Zagłębia Lubin. Potem zaś będziemy czekać na jesień, start I ligi i nowe wyzwania!