Misja wykonana – mamy zwycięstwo i awans do I ligi

Plan był prosty: żeby na 4 kolejki przed końcem cieszyć się z awansu do I ligi, wystarczyło pokonać na wyjeździe SPR Kępno… Udało się i to w efektownym stylu! Nasz zespół odniósł kolejne wysokie zwycięstwo 20:34.

Początek meczu był w naszym wykonaniu piorunujący. Dobra gra w obronie pozwoliła wyprowadzać szybkie kontrataki i zdobywać łatwe bramki. Dzięki temu po 7 minutach było już 1:6 dla nas. Doskonale spotkanie rozpoczęły zwłaszcza nasze skrzydłowe – Katarzyna Pilitowska i Żaneta Moskal-Giel, skutecznie finalizując akcje.

Mocny początek sprawił, że trener rywalek wziął czas już w 10. minucie, przy stanie 2:8. Zaraz potem szczypiornistki z Kępna zaczęły odrabiać straty, ale po 5 minutach przy wyniku 5:10 o przerwę poprosił trener Paweł Rusek. Od tego momentu gra się nieco uspokoiła i toczyła punkt za punkt. W końcówce I połowy udało nam się jednak ponownie odskoczyć przeciwniczkom m.in. za sprawą świetnej postawy na kole Eweliny Czyż. Do szatni obie ekipy schodziły z wynikiem 11:21.

Po zmianie stron tempo nieco spadło, a przez pierwsze 10 minut nasz zespół zdołał rzucić 4 bramki. Rywalki – o jedną mniej. Potem u gospodyń nastąpił spory przestój. Nie potrafiły trafić do siatki przez blisko 10 minut gry, marnując również rzut karny. W tym czasie nasze zawodniczki pokonały bramkarkę SPR-u czterokrotnie. Niestety piłkarki z Kępna, gdy już się odblokowały, to w dwie minuty również zdobyły 4 gole z rzędu.

Końcówka ponownie należała do nas. Od 18:29 na 8 minut przed końcową syreną udało się podwyższyć ostatecznie do 20:34.

Najskuteczniejsza w naszym zespole była, z dorobkiem 9 trafień, Katarzyna Pilitowska. 7 goli dołożyła Ewelina Czyż, a 6 – Żaneta Moskal-Giel.

Wspaniałe zwycięstwo daje nam gwarancję gry w I lidze w przyszłym sezonie. Do końca obecnych rozgrywek pozostały 4 kolejki, ale nasz zespół zagra jeszcze 3 mecze. Za tydzień zmierzymy się z 2. w tabeli Victorią Świebodzice, która traci do nas 11 punktów i nie ma już szans na odrobienie strat. Warto jednak ponownie udowodnić swoją dominację i sprawić kolejną wygraną.