Do Kępna po zwycięstwo i po awans!

Już w niedzielę możemy zagwarantować sobie awans do I ligi! Wystarczy tylko wygrać najbliższy mecz z SPR-em Kępno, a wtedy nasza przewaga w tabeli będzie dla innych drużyn już nie do odrobienia przed końcem rozgrywek. Spotkanie, które już teraz może zadecydować o losach awansu, rozegramy na wyjeździe, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie, o godzinie 15.00.

Nasza drużyna przez cały sezon nie zaznała porażki. Kolejne mecze coraz bardziej przybliżały nas do upragnionego celu, jakim jest awans do I ligi. Teraz ten cel jest już na wyciągnięcie ręki. Jeśli w niedzielnym starciu pokonamy SPR Kępno, to na 4 kolejki przed końcem rozgrywek, zapewnimy sobie prawo gry w wyższej lidze w kolejnym sezonie.

Aby świętować awans trzeba najpierw pokonać rywalki z Kępna, w dodatku na ich terenie. W pierwszej części sezonu udało nam się wygrać z SPR-em we własnej hali z dość sporą przewagą. W Kalisz Arenie było wówczas 39:27. Od tego czasu minęły już jednak ponad 3 miesiące.

Szczypiornistki z Kępna z pewnością nie będą chciały ułatwić nam zadania. W tabeli zajmują obecnie 3. pozycję i tracą do nas 12 punktów, co daje im jeszcze cień szansy na awans. W poprzedniej kolejce, kiedy to nasze zawodniczki pauzowały, SPR Kępno pokonał Jedynkę Dzierżoniów 31:20. Tydzień wcześniej uległ jednak II drużynie MKS-u PR Gniezno, co kosztowało go utratę pozycji wicelidera na rzecz Victorii Świebodzice. Ta traci do nas 11 oczek.

Do końca sezonu zarówno nam, jak i Victorii Świebodzice oraz SPR-owi Kępno zostały 4 mecze. Jeśli więc teraz – w najbliższą niedzielę – powiększymy lub utrzymamy nad nimi przewagę, to awans mamy w kieszeni.

Trzymajmy więc kciuki za naszą drużynę, bo jeśli zaprezentuje się tak jak dotychczas, to może być to dla nas naprawdę piękna niedziela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.