Awans na wyciągnięcie ręki! Jedynka pokonana

33:16 – takim wynikiem zakończył się mecz przeciwko UKS Jedynce Dzierżoniów. Nasz zespół bez problemów uporał się z ostatnią drużyną w tabeli. Pewna wygrana naszych szczypiornistek sprawia, że jesteśmy już o krok od zagwarantowania sobie awansu do I ligi!

Spotkanie w Kalisz Arenie zaczęło się dla nas znakomicie. Nasza obrona po raz pierwszy skapitulowała dopiero w 10. minucie. W międzyczasie z naszej strony padło już 6 bramek, a 3 z nich były dziełem Katarzyny Pilitowskiej. Do końca I połowy nasze zawodniczki kontrolowały sytuację i na przerwę schodziły z dziesięciopunktową przewagą 17:7.

Zaraz po zmianie stron w obu ekipach panowała spora nieskuteczność. W pierwszych 10 minutach II połowy nasza drużyna rzuciła dwie bramki i zmarnowała rzut karny. Rywalki z Dzierżoniowa również odpowiedziały dwoma trafieniami.

Potem nastąpiła jednak znakomita seria w naszym wykonaniu. W zaledwie 5 minut udało się zdobyć 6 bramek, i nie stracić ani jednej. Tym samym na kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniał już znakomity wynik 25:9. 

Przyjezdnym udało się w końcu przełamać bramkową niemoc, zwłaszcza w ostatnich 5 minutach, kiedy to pokonały naszą bramkarkę 4 razy z rzędu. Mimo to nasz zespół jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie wygrał 33:16.

Najskuteczniejsze w naszej ekipie były Żaneta Moskal-Giel i Arleta Baszyńska. Obie zanotowały po 7 trafień. Dwa gole mniej zdobyła Agnieszka Jałoszewska.

Pewna wygrana, przy porażce SPR-u Kępno z II drużyną MKS-u PR Gniezno, sprawia, że mamy już 15 punktów przewagi nad byłym już wiceliderem z Kępna oraz 14 nad, właśnie awansującą na 2. miejsce w tabeli, Victorią Świebodzice. Obie te ekipy mają do rozegrania jeszcze 5 spotkań. Oznacza to, że wystarczą nam jeszcze raptem dwa punkty, żeby móc cieszyć się z gwarancji awansu do I ligi! Brawo dla naszego zespołu za postawę w całym sezonie.

Teraz czeka nas dłuższa przerwa, bowiem zgodnie z terminarzem, za tydzień nasz zespół pauzuje. Na parkiet wrócimy jednak za dwa tygodnie i na wyjeździe zmierzymy się właśnie ze wspomnianym SPR-em Kępno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.