Następny przystanek – Gniezno

Przed nami czwarty mecz rundy rewanżowej. W sobotę udamy się do pierwszej stolicy Polski zmierzyć się z rezerwami miejscowego MKS PR Gniezno. Początek meczu w hali przy ul. Sportowej 5 o godz. 12.00. 

Po rewelacyjnym otwarciu II części sezonu i trzech wysokich zwycięstwach kolejnym przystankiem w naszej drodze po awans będzie Gniezno. W sobotę w samo południe rozegramy drugie w tej rundzie spotkanie na wyjeździe.

Co łączy nas z zespołem MKS PR Gniezno? On także jest niepokonany… Tyle że  w rozgrywkach I ligi. W grupie A zgromadził komplet punktów i pewnie przewodzi stawce. My jednak nie musimy stawiać mu czoła, bo zagramy jedynie z jego rezerwami.

Nasze najbliższe rywalki, czyli  II drużyna MKS PR Gniezno, to na ten moment 4. siła w tabeli grupy wielkopolskiej. Co prawda rezerwy gnieźnieńskiego klubu zgromadziły aż o połowę mniej punktów od nas (18 przy naszych 36), ale należy zauważyć, że rozegrały dwa mecze mniej. Ich bilans to 6 zwycięstw i 4 porażki.

W pierwszej konfrontacji między naszymi zespołami szczypiornistki z Gniezna pokazały, że potrafią być skuteczne. Zdołały pokonać bramkarkę 24 razy. Problem pojawił się natomiast w defensywie, bo nasze zawodniczki odpowiedziały wtedy aż 41 trafieniami. Zobaczymy, czy sobotnie spotkanie będzie równie obfite w bramki. Najważniejsze, żeby większość z nich padło po ofensywnych akcjach naszej ekipy.