Pewna wygrana z Pyrkami Poznań

Nie zwalniamy tempa w rundzie rewanżowej. Po kapitalnym meczu ze Spartą Gubin odnosimy kolejne wysokie zwycięstwo – tym razem w wyjazdowym spotkaniu z Pyrkami Poznań. Nasz zespół wygrał 39:24 i nadal pozostaje niepokonany w rozgrywkach II ligi piłkarek ręcznych.

Wyrównany był tylko początek meczu. Do 9 minuty utrzymywał się remis 3:3. Jednak później nasze szczypiornistki przejęły inicjatywę i zaczęły wyraźnie dominować na parkiecie w poznańskiej Chwiałce. Pyrki zupełnie pogubiły się w ataku. Zdołały jeszcze rzucić czwartego gola, a potem nie były w stanie pokonać naszej defensywy przez długie 8 minut. Naszym zawodniczkom udało się więc odskoczyć na 11:4. Końcówka I połowy była już bardziej wyrównana, ale i tak nasza drużyna zdołała jeszcze bardziej podwyższyć przewagę i na przerwę schodziła przy stanie 19:11.

W poprzednich dwóch spotkaniach nieco słabszy okres gry przytrafiał nam się w początkowej fazie II połowy. Tym razem udało nam się ten niekorzystny trend przełamać i powtórki nie było. Nasze zawodniczki od razu narzuciły swoje tempo i konsekwentnie budowały przewagę bramkową. Po pierwszym kwadransie wynosiła ona aż 12 trafień, a na tablicy wyników widniał rezultat 29:17. 

W końcówce obraz gry niewiele się zmienił. Do ostatniej syreny udało nam się dołożyć jeszcze 10 bramek, a różnica urosła do 15 na naszą korzyść. Mecz zakończył się rezultatem 39:24.

Zwycięstwo w Poznaniu było minimalnie wyższe niż to, które nasze zawodniczki odniosły nad Pyrkami w 2. kolejce, grając u siebie. Wtedy w połowie października nasza przewaga wyniosła 13 goli. I choć nasza przewaga nad pozostałymi zespołami w grupie wielkopolskiej II ligi jest niepodważalna, można mówić nawet o pewnym progresie.

Ponownie najskuteczniejszą piłkarką w naszej ekipie była Żaneta Moskal-Giel. Rzuciła 9 bramek. Świetny występ zanotowała także nasza obrotowa Ewelina Czyż, która bramkarkę Pyrek pokonała 8 razy. Po 6 trafień dołożyły Katarzyna Pilitowska i Paulina Kucharska.

W następnej kolejce czeka nas potyczka na własnym terenie. Za tydzień podejmiemy II zespół superligowego KPR-u Gminy Kobierzyce. Emocje gwarantowane.