Jedziemy do Poznania! W niedzielę mecz z Pyrkami

Po wspaniałym rozpoczęciu rundy rewanżowej chcemy pójść za ciosem! Następnym rywalem na naszej drodze po awans będzie ekipa Pyrek Poznań. W niedzielę jedziemy do stolicy Wielkopolski po kolejne 3 punkty. Początek meczu o 17.30.

Czas na trzecie spotkanie w tym roku kalendarzowym a drugie wyjazdowe. W niedzielę nasze piłkarki ręczne udadzą się do poznańskiej hali „Chwiałka”, gdzie podejmą je zawodniczki miejscowego zespołu Pyrki. Dla Pyrek będzie to dopiero pierwsza potyczka w II części sezonu, bo ich mecz 12. kolejki z Jedynką Dzierżoniów został przełożony. Nie zamierzamy jednak ułatwiać im powrotu na ligowe parkiety, nie mogą więc liczyć na taryfę ulgową.

W Poznaniu nasze szczypiornistki wystąpią w roli zdecydowanych faworytek. Nie trzeba przypominać, że nasza drużyna jest niepokonana w całych rozgrywkach i w każdym meczu wyraźnie dominowała. Pyrki są natomiast na przeciwległym biegunie tabeli. Na ten moment zajmują 9. miejsce, czyli po wycofaniu się UKS Handball 28 Wrocław II, przedostatnie.

Niżej jest jedynie Jedynka Dzierżoniów, nad którą poznanianki mają 5 punktów przewagi. W sumie Pyrki zgromadziły 8 oczek za 3 zwycięstwa, ale jedno z nich odniosły dopiero po karnych i to z nie byle kim, bo Victorią Świebodzice (obecnie 3. w tabeli).  Poza tym ograły Jedynkę Dzierżoniów w 1. kolejce oraz MUKS Lidera Świebodzin w 6. Stać je więc na niespodzianki.

Pierwszy mecz w tym sezonie między naszymi zespołami miał miejsce 15 października w Kaliszu i zakończył się wynikiem 36:23. Mimo że teraz zagramy na terenie rywala, liczymy na jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo.