Wracamy do gry! W niedzielę zaległy wyjazd do Świebodzic

Po miesięcznej przerwie wracamy na ligowe parkiety! Na dobry początek czeka nas zaległe spotkanie 8. kolejki z Victorią Świebodzice. Mecz rozpocznie się już w najbliższą niedzielę 23 stycznia o godz. 15.00 w hali naszych rywalek. Z kolei za tydzień wystartuje runda rewanżowa.

Podczas gdy większość drużyn w II lidze piłkarek ręcznych będzie czekać jeszcze tydzień na powrót do gry, nasz zespół wznawia rozgrywki już teraz. Przed nami starcie z Victorią Świebodzice, które pierwotnie miało się odbyć 27 listopada ubiegłego roku.

Wyjazd do Świebodzic to dla nas szansa na zakończenie I rundy z kompletem zwycięstw i dobry sprawdzian przed inauguracją rundy rewanżowej. Nie można go jednak nazwać rozgrzewką, bo ekipa z Dolnego Śląska to jedna z czołowych drużyn naszej ligi i będzie chciała sprawić przeciwko nam niespodziankę.

Obecnie Victoria zajmuje 3. miejsce w tabeli, przegrywając tylko z nami i z SPR-em Kępno. Jej dorobek to 19 punktów, na które złożyło się 6 zwycięstw i 3 porażki, z czego jedna po karnych. Tuż przed przerwą piłkarki ze Świebodzic rozbiły UKS Handball-28 II Wrocław 36:14, tydzień wcześniej pauzowały, a na początku grudnia uległy SPR-owi Kępno.

Mimo wszystko nasze zawodniczki powinny sobie poradzić na terenie rywalek i zachować status niepokonanych przez całą I rundę. Później zabawa zacznie się od nowa i podopieczne Pawła Ruska ponownie spotkają się z GMTS-em Spartą Gubin. To spotkanie już za tydzień 29 stycznia w Kaliszu.