Efektowne zwycięstwo na zakończenie roku

Rok 2021 zamykamy z przytupem. Nasza drużyna w wielkim stylu pokonała drugi zespół MKS-u Zagłębia Lubin 41:17 i pozostaje niepokonana w rozgrywkach II ligi piłkarek ręcznych. To jak do tej pory nasze najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza część sezonu należała do nas. Szczypiornistki z Kalisza wygrały wszystkie 9 spotkań. W ostatnim meczu przed przerwą efektownie rozbiły MKS Zagłębie II Lubin 41:17. Tym samym o jedną bramkę przewagi przebiły osiągnięcie z listopadowego starcia z Jedynką Dzierżoniów. Wówczas wygrały różnicą 23 trafień.

Od początku meczu podopieczne Pawła Ruska dyktowały tempo i imponowały skutecznością. Minęło nieco ponad 10 minut, a już na ich koncie było 10 bramek. Fantastyczną serię zanotowała Żaneta Moskal-Giel, która do bramki rywalek trafiła 4 razy z rzędu. Piłkarki z Lubina odpowiedziały tylko 3 golami.

Później nastąpił lekki przestój i przewaga w kolejnych 10 minutach wzrosła jedynie do 13:5. Świetny okres gry miała za to Agnieszka Jałoszewska – rzuciła 5 bramek z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 21:9. Co ciekawe aż 6 trafień nasze przeciwniczki zawdzięczały rzutom karnym.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Po naszej stronie nadal imponowała Moskal-Giel, a rywalki wykorzystały dwa kolejne rzuty z siódmego metra. Nasza przewaga jednak sukcesywnie rosła i na kwadrans przed końcem było 30:12. W końcu również nam udało się częściej wypracowywać rzuty karne, a te skutecznie egzekwowała Agnieszka Jałoszewska.

Dominacja naszej drużyny nie podlegała dyskusji. W końcówce udało się wyśrubować ogromną przewagę. 3 minuty przed końcem było już nawet 26 bramek różnicy! Jednak w ostatnich sekundach przyjezdnym udało się nieco ją zmniejszyć. Nasz zespół wygrał ostatecznie 41:17, co i tak jest jego najwyższym zwycięstwem w sezonie.

Najlepiej punktujące w naszym zespole były Żaneta Moskal-Giel i Agnieszka Jałoszewska. Obie rzuciły po 12 bramek. 6 trafień zanotowała z kolei Katarzyna Pilitowska.

Teraz pora na przerwę świąteczną i zasłużony odpoczynek. Do gry wracamy 23 stycznia. Wtedy to odbędzie się zaległe spotkanie 8. kolejki z Victorią Świebodzice. Tydzień później rozpocznie się runda rewanżowa.