Zwycięstwo w Świebodzinie

Nie mogło być inaczej. Nasze szczypiornistki wracają ze Świebodzina z ósmą wygraną. Zawodniczki MUKS Lidera Świebodzin postawiły trudne warunki w obronie, ale mimo to nie dały rady nas powstrzymać. Mecz zakończył się wynikiem 14:30.

Wyjazd do ziemi lubuskiej wydawał się niezwykle interesujący. Piłkarki ręczne MUKS Lidera Świebodzin zajmowały 2. miejsce i traciły do nas 3 punkty w tabeli, a do końca rundy jesiennej pozostawały tylko dwie kolejki i nasz zaległy mecz z Victorią Świebodzice. Dlatego też było to kluczowe spotkanie w kontekście wyników pierwszej części sezonu.

Na parkiecie już tak elektryzująco nie było, bo nasz zespół pokazał wyraźną dominację. Tak jak w poprzednich starciach podopieczne trenera Pawła Ruska miały mocne otwarcie. Prowadziły 3:0, ale bramki nie przychodziły z łatwością. Wypracowanie tej przewagi zajęło aż 7 minut. Po 10 – niewiele z niej pozostało, bo na tablicy wyników było już 2:3.

To tylko pobudziło nasze zawodniczki do walki i sukcesywnego budowania przewagi. Imponujący w naszym wykonaniu był przede wszystkim okres między 22. a 29. minutą, kiedy to szczypiornistki z Kalisza rzuciły 5 bramek z rzędu, nie tracąc przy tym żadnej. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wyraźna wygraną naszej ekipy 7:15.

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany. Oba zespoły przez pierwsze 10 minut zagrały na remis 5:5. Gospodynie nie wytrzymały jednak tego tempa i zanotowały fatalny przestój. Z kolei nam przytrafiła się jeszcze lepsza seria niż w pierwszej części gry. Nasze piłkarki zdobyły 8 goli z rzędu, jednocześnie nie dając się pokonać i doprowadziły do stanu 12:28 na kilka chwil przed końcową syreną.

Sama końcówka niewiele zmieniła. Na dwa trafienia, najlepiej punktujące w drużynie przeciwnej, Magdaleny Sobczak odpowiedziały Zuzanna Pesel-Matyjak i Dominika Stasiak, ustalając końcowy rezultat na 14:30.

Po naszej stronie najwyższym dorobkiem bramkowym mogą się pochwalić Żaneta Moskal-Giel i Zuzanna Pesel-Matyjak. Obie miały na koncie po 7 goli. Jednego mniej zdobyła Paulina Kucharska.

Przewaga nad innymi zespołami w tabeli grupy wielkopolskiej coraz bardziej się powiększa. My nadal zachowujemy status niepokonanych i pewnie prowadzimy z kompletem punktów.

Za tydzień ostatnia kolejka rundy jesiennej. Podejmiemy u siebie drugą drużynę MKS-u Zagłębia Lubin. W styczniu czeka nas jeszcze mecz 8. kolejki z Victorią Świebodzice i będzie można rozpocząć rundę rewanżową.