Trudny wyjazd. Zagramy z wiceliderem

Przed nami kolejny bardzo ważny mecz. W sobotę o 18.00 zagramy o obronę pozycji lidera. Czeka nas wyjazdowe starcie z drugimi w tabeli szczypiornistkami MUKS Lidera Świebodzin.

Spotkanie w Świebodzinie będzie niezwykle istotne dla obecnego kształtu tabeli. Gdyby piłkarki ręczne miejscowego Lidera odniosły zwycięstwo, zrównałyby się punktami z naszym zespołem. Nie zakładamy jednak takiego scenariusza. Do tej pory nasze zawodniczki z dużą pewnością pokonywały każdego rywala, a klub ze Świebodzina zanotował już dwie porażki.

Podobny dorobek punktowy wynika z faktu, że nasza drużyna rozegrała jeden mecz mniej. Chodzi o zaległe spotkanie z Victorią Świebodzice, które zaplanowane jest na styczeń.

Mimo że wystąpimy roli faworyta, nie możemy zlekceważyć wiceliderek naszej grupy. MUKS Lider w pierwszych trzech spotkaniach może nie wygrywał wysoko, ale konsekwentnie dopisywał sobie po 3 punkty. Na początek ograł, dobrze spisującą się, Victorię Świebodzice. Potem jedna bramka przewagi zadecydowała o jego wygranej z UKS-em Handball 28 Wrocław II. W 3. kolejce pauzował, by następnie rozprawić się drugą drużyną MKS-u Zagłębia Lubin. Porażka przyszła dopiero w 5. serii gier. Lepsza od Lidera Świebodzin okazała się GMTS Sparta Gubin.

Okres gorszej formy przedłużył się na kolejny tydzień, bo piłkarki ręczne ze Świebodzina w następnym meczu doznały drugiej z rzędu porażki – tym razem z Pyrkami Poznań. W ostatnich trzech kolejkach wróciły jednak na zwycięską ścieżkę. Najpierw pokonały  KPR Gminy Kobierzyce II,  dwa tygodnie temu – MKS PR II Gniezno, a w poprzedni weekend rozprawiły się z Jedynką Dzierżoniów.

Mamy nadzieję, że bez kłopotów uda nam się tę serię przerwać, a nasze zawodniczki będą kontynuowały swoją własną zwycięską passę i dopiszą ósmą wygraną w ósmym meczu sezonu.