W niedzielę podejmiemy wrocławianki, mecz z Victorią przełożony

W najbliższą niedzielę czeka nas kolejny mecz przed własną publicznością. O godz. 14.00 zmierzymy się w Kalisz Arenie z UKS Handball-28 II Wrocław. Spotkanie 8. kolejki z Victorią Świebodzice odbędzie się za to 23 stycznia 2022 r. 

Wyjątkowo nasza drużyna w drugim meczu z rzędu wystąpi we własnej hali. Po pewnym zwycięstwie nad SPR-em Kępno przyszedł czas na starcie z UKS Handball-28 II Wrocław.

Najpierw 3 grudnia planowano rozegrać zaległe spotkanie z 8. kolejki z Victorią Świebodzice. Zostało ono jednak przełożone na 23 stycznia, czyli na tydzień przed rozpoczęciem rundy rewanżowej. Póki co, zawodniczki ze Świebodzic zajmują drugie miejsce w tabeli, tuż za naszymi plecami.

Teraz trzeba się skupić na najbliższym meczu. Wrocławianki nie powinny stanowić dla naszym szczypiornistek wielkiego wyzwania. W dotychczas rozegranych siedmiu starciach zdołały wygrać tylko dwa razy – z GMTS-em Spartą Gubin i minimalnie z Pyrkami Poznań. Niewiele brakowało im, aby zwyciężyć w swoim pierwszym spotkaniu w tym sezonie przeciwko (obecnie 3. w tabeli) MUKS-owi Lider Świebodzin, ale ostatecznie uległy jedną bramką. W pozostałych spotkaniach rywalki były od nich silniejsze. W poprzedniej kolejce wrocławianki przegrały nawet z zamykającą tabelę UKS Jedynką Dzierżoniów 24:28.

Tym samym UKS Handball-28 II Wrocław zajmuje dopiero 9. pozycję w naszej grupie z dorobkiem 6 punktów. Liczymy więc na przekonującą wygraną naszej ekipy, podtrzymanie trwającej od startu rozgrywek serii zwycięstw i przede wszystkim efektowną grę.