Mecz na szczycie

Po dwutygodniowej przerwie wracamy do gry! Już w sobotę o godz. 11 czeka nas mecz o obronę pozycji lidera grupy wielkopolskiej. Nasza drużyna podejmie we własnej hali SPR Kępno. Zarówno nasz klub, jak i przeciwniczki z pobliskiego miasta mają obecnie 15 punktów w tabeli. Zwycięstwo pozwoli nam odskoczyć im na bezpieczny dystans.

Od naszego ostatniego spotkania przeciwko Jedynce Dzierżoniów minęły już dwa tygodnie. W poprzedni weekend nasz zespół pauzował, podczas gdy reszta stawki rozgrywała 6. kolejkę. O tym, czy dłuższa przerwa zwiększyła głód rywalizacji u naszych szczypiornistek, przekonamy się już jutro.

O godzinie 11 w Kalisz Arenie zagramy przeciwko SPR-owi Kępno. To spotkanie może okazać się najtrudniejszym, w jakim do tej pory przyszło nam się mierzyć. Zawodniczki z Kępna, tak jak my, mają na koncie 5 zwycięstw i 15 punktów w tabeli.

Pozycja lidera, o którą będzie toczyć się gra, póki co należy do naszego klubu. Wszystko dlatego, że mamy lepszy bilans bramkowy. Przewaga naszych zawodniczek polega także na tym, że nie zaznały one w tym sezonie goryczy porażki. SPR ma natomiast za sobą jedną. Dwa tygodnie temu przegrał z MKS PR II Gniezno 26:33. Wcześniej miał serię czterech wygranych z rzędu z Zagłębiem II Lubin, GMTS-em Spartą Gubin, Pyrkami Poznań i KPR-em Gminy Kobierzyce II. Tydzień temu pokonał UKS Jedynkę Dzierżoniów 25:19. Za każdym razem były to zwycięstwa dużo mniej przekonujące niż w naszym przypadku. 

Jutro nasze szczypiornistki będą chciały sięgnąć po pewne zwycięstwo i pokazać, że równowaga punktowa w tabeli wynika tylko z faktu, że zagrały jedno spotkanie mniej. Wsparcie kaliskiej publiczności powinno pomóc im odnotować szóstą wygraną i odskoczyć na samodzielne prowadzenie w grupie wielkopolskiej.