Wysokie zwycięstwo, mimo wyrównanego początku. Wygrywamy z Jedynką Dzierżoniów.

Nie mogło być inaczej! Dzisiejsze spotkanie z UKS Jedynką Dzierżoniów zakończyło się naszym wysokim zwycięstwem 20:43. Wbrew pozorom wyjazd do Dzierżoniowa nie był dla nas prosty. Szczypiornistki Jedynki, mimo braku punktów w ligowej tabeli, postawiły trudne warunki zwłaszcza na początku meczu.

Nasze dzisiejsze rywalki wcale nie przestraszyły walki z liderem tabeli, tylko podeszły do meczu bardzo ambitnie. Na początku prowadziłyśmy 1:5, ale niestety szybko dwie z rzędu kary 2 minut otrzymała nasza obrotowa Małgorzata Kisiel i zawodniczki z Dzierżoniowa wykorzystały grę w przewadze. Sukcesywnie odrabiały straty i po 15 minutach przegrywały już tylko jedną bramką. Na tablicy wyników było 7:8.

Był to dla nas jednak moment otrzeźwienia. Zaczęłyśmy wracać na dobre tory i spokojnie budować przewagę. Do szatni schodziłyśmy przy stanie 23:12.

Druga połowa toczyła się już zupełnie pod nasze dyktando. Nasze przewaga widoczna była w każdym elemencie. Po 40 minutach prowadziłyśmy już 15 bramkami 15:30. Trener Paweł Rusek postanowił wykorzystać tę różnicę i dał szansę rezerwowym. Nie wpłynęło to tak mocno na obraz gry. Do końca meczu wpuściłyśmy raptem 5 goli i wygrałyśmy wysoko – 20:43.

Tym samym przebite zostało nasze dotychczasowe najlepsze osiągnięcie, jeśli chodzi o liczbę bramek w jednym meczu. Przed tygodniem trafiłyśmy do bramki MKS-u PR II Gniezno 41 razy. Teraz ten wynik poprawiłyśmy o dwa gola.

Największą bramkową zdobyczą ponownie może się pochwalić Paulina Kucharska, która pokonała bramkarki Jedynki 11 razy.  Tylko jedno trafienie mniej zanotowała Żaneta Moskal-Giel, a 7 goli zdobyła Małgorzata Kisiel.

Oczywiście zachowujemy komplet zwycięstw i pierwszą pozycję w tabeli grupy wielkopolskiej. Za tydzień nasz zespół będzie pauzował. Najbliższe nasze spotkanie odbędzie się zatem za dwa tygodnie. Podejmiemy wtedy u siebie w Kalisz Arenie SPR Kępno.