Wciąż niepokonane – wysoka wygrana w Kobierzycach

Od zwycięstwa do zwycięstw kroczy nasz zespół w II lidze piłkarek ręcznych. Dziś nasze szczypiornistki zagrały swój trzeci mecz w sezonie i nadal pozostają niepokonane. Wyjazd do Kobierzyc zakończył się, póki co rekordowym w naszym wykonaniu, wynikiem 37:16.

Drużyna rezerw KPR-u Gminy Kobierzyce nie zawiesiła nam poprzeczki zbyt wysoko. Od samego początku to nasz zespół dyktował tempo spotkania i szybko wyszedł na bezpieczne prowadzenie 5:1. Wynik był całkowicie pod naszą kontrolą, a Kobierki potrafiły się zbliżyć jedynie na dystans dwóch bramek straty. Pierwszą połowę nasze zawodniczki kończyły z 9-bramkową przewagą 20:11.

W drugiej części świetnie spisywała się nasza defensywa. Gospodynie pokonały w niej naszą bramkarkę tylko 5 razy. My odpowiedziałyśmy 17 trafieniami, co dało nam najwyższe w tym sezonie zwycięstwo 37:16.

Jedną z bolączek naszych dzisiejszych rywalek były rzuty karne. Piłkarki z Kobierzyc pomyliły się w tym elemencie aż 6-krotnie, mając do dyspozycji 9 prób. My z kolei zachowałyśmy w rzutach z siódmego metra stuprocentową skuteczność, wykorzystując wszystkie 4 karne.

Najlepiej punktującą w naszej drużynie była Katarzyna Pilitowska. Kapitan naszej ekipy zagrała rewelacyjną pierwszą połowę, a w sumie rzuciła 8 bramek. Jedno trafienie mniej miały na swoim koncie Paulina Kucharska i Małgorzata Kisiel.

Po dzisiejszym spotkaniu nadal z kompletem punktów prowadzimy w tabeli grupy wielkopolskiej. O przedłużenie tej serii powalczymy w przyszłą sobotę. We własnej kaliskiej hali podejmiemy drużynę MKS-u PR II Gniezno.