Podtrzymać zwycięską passę!

Już jutro o godz. 11 nasze szczypiornistki trzeci raz w tym sezonie wyjdą na parkiet II-ligowych rozgrywek. O przedłużenie serii zwycięstw tym razem powalczą na wyjeździe. Ich przeciwniczkami będą rezerwy superligowego KPR-u Gminy Kobierzyce.

Nasz zespół debiutancki sezon rozpoczął najlepiej jak się dało – od dwóch przekonujących wygranych. Po pokonaniu GMTS-u Sparty Gubin i klubu Pyrki Poznać przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Następną przeszkodą na naszej drodze będzie II drużyna KPR-u Gminy Kobierzyce. Z pewnością łatwo nie będzie.  Nasze rywalki to bowiem zaplecze klubu rywalizującego w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Rezerwy ekipy z Kobierzyc póki co grały ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację nieznacznie uległy u siebie MKS-owi PR II Gniezno 36:38. Natomiast przed tygodniem nie dały szans UKS-owi Jedynce Dzierżoniów, wygrywając na ich terenie 22:33. W tabeli grupy wielkopolskiej zajmują 4. miejsce.

My z kolei trzymamy się na pozycji lidera i nie zamierzamy jej oddawać. Z jednej strony mecz z Kobierkami może okazać się trudniejszy niż poprzednie, ponieważ w tym zespole występują zawodniczki z pewnym doświadczeniem w superlidze. Z drugiej zaś może to działać na naszą korzyść. Wiemy bowiem o nich nieco więcej niż w przypadku pozostałych ligowych przeciwniczek, a to jedynie ułatwia pracę trenerowi Pawłowi Ruskowi.

Czy uda się podtrzymać zwycięską passę? Przekonamy się już jutro. Początek spotkania w Kobierzycach o godzinie 11.00.